Прочитът на главата “Бъчва със знания” от автобиографичния роман на Джерал Даръл е прекрасна възможност не само за провеждане на дискусия с подрастващите върху актуални проблеми, но и добър вариант за ангажирането им в класната стая с интересни творчески дейности, вдъхновени от съдържанието на изучавания откъс.
За Лесли образованието на Джери трябва да се концентрира върху усвояването на умения за управляване на лодка и стреляне с лък, за Лари – да изгради навици за четене на книги, за Марго – да се научи да танцува, за майката – да научи математика и френски език и да подобри правописа си, а за самия Джери – опасност да изгуби свободното си време.
Направете анкета със своите близки или роднини, като ги попитате какво за тях е образованието, какво очакват от вас да научите.
Изхождайки от интересите на своя ученик, Джордж превръща ученето в истинско забавление. Забавно ли е обаче образованието? Нека погледнем как Джери изучава история. Допустимо ли е да се включват несъществуващи факти и герои, за да се привлече вниманието и интересът на момчето към този предмет? Аргументирайте се какво би станало, ако зоологичните елементите, с които е украсена информацията, ги нямаше.
Джери не просто обича животните. Той може с часове и дни да ги наблюдава, опознавайки живота, навиците и характера им. Опитайте се да проучите кои са най-впечатлителните човешки изобретения, вдъхновени от животните.
Не е тайна, че Джери смята кучето си Роджър за своя най-добър приятел и го възприема като мислещо, разбиращо и съпричастно към интересите му същество. Ако и вие имате домашен любимец, разкажете писмено за него, като създадете текст описание, но ако ви харесва да пишете повествования, включете вашия четириног приятел в интересен сюжет.